2 marca ruszyła rejestracja na część zajęć organizowanych w ramach Dnia Odkrywców Kampusu Ochota. Wszyscy zainteresowani naukami matematyczno-przyrodniczymi będą mogli odwiedzić budynki uniwersyteckie na Ochocie oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach, wykładach i pokazach popularnonaukowych. Wydarzenie odbędzie się 14 marca.

DOKO to wyjątkowy dzień dla miłośników zagadnień matematyczno-przyrodniczych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć kampus na Ochocie „od kuchni”, wziąć udział w zajęciach z poszczególnych dziedzin nauk ścisłych oraz odwiedzić stoiska informacyjne wydziałów i innych jednostek. Na uczestników czekają również atrakcje specjalne, takie jak m.in. quiz naukowy, pokoje odkrywców oraz panel interdyscyplinarny „Co piszczy na Ochocie?”.

Wydarzenie odbędzie się 14 marca na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5, w godz. 11.00-17.00. Tematem przewodnim tegorocznej edycji DOKO jest liczba Pi.

2 marca rozpoczęła się rejestracja na zajęcia organizowane w grupach powyżej 5 osób. Rozpoczęcie rejestracji na pozostałe zajęcia w ramach DOKO planowane jest 9 marca. Zapisy oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: doko.mimuw.edu.pl. Aktualności znajdują się również pod adresem: facebook.com/DOKOUW.

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki i jednostek współpracujących: CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Inkubatora UW, Kolegium MISMaP i MSOŚ.

Ramowy program dnia:

• 11:00 – 12:00 – panel interdyscyplinarny „Co piszczy na Ochocie?”,
  • 12:15 – 13:00 – quiz ‘’Mistrz mowy naukowej’’,
  • 12:15 – 17:00 – wykłady popularnonaukowe, warsztaty w laboratoriach, pokazy naukowe, stoiska jednostek naukowych.

Źródło: www.uw.edu.pl